ЕКОНОМІКА

В Україні очікують новий дефіцит пального: названо причину

В Україні необхідно створити мінімальний запас нафтопродуктів, оскільки це є важливим елементом енергетичної незалежності та безпеки країни. Якщо цього не зробити, то пального вистачить на кілька тижнів.

За його словами, якщо в Україну через якісь причини перестануть масово завозити пальне, то може виникнути його дефіцит.

«Сьогодні у разі припинення надходжень нафти та нафтопродуктів потреба в них країна зможе задовольняти протягом не більше 10 – 30 днів за рахунок власного видобутку та запасів. Цього критично мало, враховуючи всю підступність ворога, з яким ми маємо справу, не можна виключати ризику чергової спроби позбавити нас палива», – зазначив заступник міністра енергетики.

Микола Колесник зазначає, що створення запасів нафтопродуктів – це важливий елемент енергетичної незалежності країни, адже передбачає формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів обсягом до 90 днів чистого середньодобового імпорту або 61 дня середньодобового внутрішнього споживання на випадок виникнення непередбачуваних ситуацій.

Звернемо увагу, що під час війни суб’єкти ринку можуть зберігати МЗПН на АЗС разом із комерційними запасами за умови окремого обліку та за кордоном у режимі митного складу.

mmr.net.ua

Читайте также  Частині пенсіонерів з 1 квітня підвищать пенсії: хто у переліку та скільки отримуватимуть

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *