ЕКОНОМІКА

В Україні оновили правила наслідування: що змінилося

В Україні розпочнеться оновлена ​​процедура отримання спадщини. Зокрема, змінилося місце відкриття спадщини та терміни видачі документа. Відповідні зміни підтримала Верховна Рада України на засіданні 8 листопада 2023 року.

Про це пише Фокус.

Так, парламентарі у другому читанні проголосували одразу за два законопроекти, які змінюють процедуру отримання спадщини. Це:

  • законопроект  №9287  «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку прийняття спадщини»;
  • законопроект  №9288  «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо вдосконалення порядку прийняття спадщини».

Як зміниться процедура отримання спадщини в Україні

  • місцем відкриття спадщини вважатимуть останнє місце проживання спадкодавця;
  • якщо місце проживання спадкодавця неможливо з’ясувати чи його реєстрація знаходиться за межами України зареєстровано – місцем відкриття спадщини стане місцезнаходження нерухомого майна або його основної частини;
  • якщо місцем відкриття спадщини вкажуть населений пункт, де ведуться бойові дії або які знаходять під тимчасовою окупацією Росією, з приводу спадщини можна буде звертатися до будь-якого нотаріуса.

Крім того, свідоцтво про право на спадщину можна буде отримати після закінчення терміну для прийняття спадщини. До змін термін складав півроку. Також наголошується, що на період дії військового чи надзвичайного стану в країні зупиняються строки позовної давності (всі терміни, встановлені Цивільним кодексом України).

Якщо спадкоємці (чоловік/дружина та батька) приймуть спадщину, то вони успадкують і боргові зобов’язання спадкодавця. У цьому розмір відповідальності спадкоємців перед кредитором обмежується вартістю успадкованого имущества.

«Прийняття спадщини є правом спадкоємця. Однак, залежно від складу та стану майна у спадок, за значних боргів спадкоємці можуть відмовитися від спадщини», — розповіла старший юрист ЮФ Wolf Theiss Оксана Волинець.

Але є випадки, у рамках яких законодавство надає можливість спадкоємцям відстрочити успадковану виплату за кредитом. Зокрема йдеться про спадкоємців загиблих на війні в Україні військовослужбовців.

Читайте также  У Раді пропонують запровадити новий податок

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *