СУСПІЛЬСТВО

В Україні зареєстрували законопроект про контроль Telegram

У Раді зареєстрували законопроект щодо контролю Telegram.

Проект з’явився на сайті парламенту.

Його внесла група депутатів на чолі з нардепом Княжицьким (ЄС) та головами комітету зі свободи слова Юрчишиним (Голос) та гуманітарної політики Потураєвим (Слуга народу).

У записці пояснення вони пишуть, що Закон про медіа не регулює діяльність платформи загального доступу Telegram, що пропонується виправити. Зокрема, платформу зобов’яжуть видаляти контент телеграм-каналів на вимогу Нацради з питань телебачення та радіомовлення.

«На підставі звернення Національної ради з телебачення та радіо обмежувати розповсюдження на території України програм та/або користувальницької інформації, в тому числі користувача відео, що порушують вимоги статей 36, 42, 119 цього Закону», — йдеться у законопроекті.

Також він містить можливість вимагати блокування як окремих користувачів, так і телеграм каналів в Україні.

Законопроектом також пропонується прирівняти «провайдерів платформ загального доступу до інформації, через які поширюється масова інформація» до окремих суб’єктів у сфері медіа та зобов’язати їх дотримуватись норм Закону про медіа.

Провайдери платформ загального доступу мають відкрити свої представництва в Україні, а на запит Нацради вони мають показати свою структуру власності та фінансування.

Якщо провайдер платформи загального доступу відмовиться розкривати інформацію про себе, то такою платформою буде заборонено користуватись органам влади.

Джерело

Читайте также  В Украине предлагают сделать тестирование по дополнительным предметам ВНО платным

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *