В Україні закінчують будівництво першої школи, яка створюється за допомогою 3D-принтера (фото)

Корпус львівської початкової школи № 23, яку друкують за допомогою 3D-принтера, відкриють у 2024 році. Будівництво закладу планують завершити у червні 2023-го.

Про це повідомляють у пресслужбі ініціатора проєкту – благодійної організації Team4UA.

Школа стане найбільшою навчальною будівлею у світі, створеною за допомогою 3D-принтера. Її зведення триватиме близько п’яти тижнів. У Team4UA пояснюють, що 3D-друк допомагає будувати в десятки разів швидше та допомагає ефективніше використовувати ресурси. 90% матеріалів, необхідних для будівництва, виготовлено в Україні.

Одноповерховий навчальний корпус розрахований на 100 учнів. У ньому будуть класні кімнати, учительська, санвузли та хол з інклюзивним простором.

Архітектурною та інтер’єрною концепцією проєкту займалися київські фахівці з balbek bureau. Технологічними партнерами проєкту стали данська компанія-розробник технології 3D-друку COBOD та будівельна компанія 3DCP Group. Остання керує роботою принтера.

Новий корпус львівської школи – пілотний проєкт програми HIVE від Team4UA. Вона передбачає відновлення будівель, шкіл, мостів та іншої критичної інфраструктури України за допомогою технології 3D-друку.

Будівництво корпусу стартувало у листопаді 2022 року. Тоді встигли закласти фундамент. Однак потім будівництво зупинили через масований ракетний обстріл України, проблеми з електропостачанням та нестабільні погодні умови. Весною 2023 року роботи відновилися.

Джерело

 

Читайте также  Обнаружены новые данные о происхождении жизни на Земле

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *