ЕКОНОМІКА

В Україні дружина військового відсудила виплати за кожен місяць полону чоловіка

Чернівецький окружний адмінсуд зобов’язав військову частину виплатити дружині військовополоненого грошове забезпечення та додаткову винагороду (100 тис. грн) за кожен місяць полону її чоловіка.

Старший сержант потрапив у полон на Харківщині ще у вересні 2022 року, проте до рішення суду його дружина не отримувала жодних виплат від військової частини.

Як зазначено у рішенні суду, опублікованому у реєстрі у березні 2024 року, у вересні 2022 року старший сержант перебував в Ізюмському районі Харківщини і перестав виходити на зв’язок.

Його дружині повідомили, що він самовільно залишив військову частину. За цим фактом порушено кримінальну справу, але згодом її закрили через відсутність у діях військового складу правопорушення. Сержант потрапив у полон і немає доказів, що він зробив це добровільно.

Після зникнення старшого сержанта звільнили з посади та призупинили військову службу. Після проведення розслідування та закриття кримінального провадження військовослужбовцям відновили всі пільги та нарахування грошового забезпечення та додаткової винагороди з моменту потрапляння в полон.

Однак до суду звернулася дружина військовополоненого, яка не отримала жодних виплат за весь час перебування чоловіка у полоні, хоча це передбачено законом.

Вона зверталася до командира військової частини, проте на її заяву, яка має розглядатися 15 днів, вона не отримала жодної відповіді за понад п’ять місяців.

Позов розглянув суддя Олег Анісімов, який досліджував усі матеріали, позицію позивачки та відповідачів та повністю задовольнив позов жінки.

Суд визнав протиправною діяльність військової частини з невиплати грошового забезпечення та додаткової винагороди за період перебування військового у полоні та зобов’язав виплачувати гроші його дружині доки військового не звільнять із полону. Рішення ще можна оскаржити.

Джерело

Читайте также  У Миколаївській області виявили «нічийні» гідротехнічні споруди за 28 мільйонів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *