В Україні вже наступного року на 20% збільшаться ціни: що подорожчає

В Україні у 2023 р. очікується різке зростання цін.

Найбільше подорожчають продукти харчування, паливо та транспорт.

Про це пише  Forbes .

За даними НБУ, до кінця року інфляція в Україні становитиме 30%. А вже 2023 року слід очікувати різкого підвищення цін. За даними аналітиків, вони можуть зрости на 20,7%.

Експерт CASE Україна та екс-заступник директора департаменту фінстабільності НБУ Євген Дубогриз вважає, що ціни зростатимуть через те, що Нацбанк почне друкувати гривні.

«Думаю, що перш за все подорожчають паливо, продовольство, транспорт. Основна причина — подорожчання енергоносіїв і палива. Наступного року ще позначиться ефект низької бази порівняння: на початку 2022 року ціни були невисокими», — сказав Дубогриз.

Під час війни уряд не наважиться підняти тарифи на комунальні послуги, а тому Нацбанк «включить друкарський верстат».

За оцінкою НБУ, падіння економіки у другому кварталі (квітень-червень) становило 40%. Для його відновлення знадобляться роки.

Україна зможе вийти на темпи зростання за умови миру на своїх умовах та відновлення всіх експортних шляхів.

«Надалі підтримувати швидкі темпи відновлення буде складно через значні втрати виробництва та робочої сили. Руйнування та еміграція істотно скоротили потенціал економіки, для відновлення може знадобитися десятиліття, навіть за активної міжнародної допомоги», — говорить голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук.

Джерело

 

Читайте также  Минздрав установил порядок захоронения умерших от коронавируса

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *