В України через війну з РФ більше шансів на вступ до ЄС, ніж у Туреччини, – ЗМІ

У разі тріумфу на президентських виборах у Туреччині опозиційного політика можуть поновитися переговори щодо вступу до ЄС Анкари, яка віддаляє європерспективу для України.

Внаслідок загарбницької війни Росії приєднання України до Європейського Союзу має більший імпульс, ніж схвалення вступу турецької заявки. Про це 17 травня повідомило Politico.

Європа нібито сподівається, що перемогу на президентських виборах у Туреччині здобуде чинний лідер Реджеп Тайіп Ердоган, адже у разі перемоги його суперника Кемаля Кілічдароглу, ймовірно, знову поновиться процес переговорів щодо членства Туреччини в Євросоюзі. А ЄС нібито не може прийняти до блоку і Київ, і Анкару.

Лідери ЄС тепер, швидше за все, офіційно розпочнуть переговори щодо вступу з Україною на грудневому саміті. Високопосадовці європейської спільноти стурбовані тим, що бажання Кілічдароглу відновити діалог про вступ у ЄС Туреччини може ускладнити дуже делікатну дискусію щодо розширення та України, хоча Київ має ширшу політичну підтримку вступу, ніж Анкара.

«Ціною ухвалення України — разом із західними Балканами — у ЄС може бути необхідність чітко дати зрозуміти, що Туреччина ніколи не приєднається», – йдеться у повідомленні.

У середньостроковій та довгостроковій перспективі, якщо Ердоган переможе на виборах, спостерігатиметься подальша напруженість Туреччини з ЄС. Переговори щодо вступу Анкари залишаться замороженими.

Двосторонні суперечки між Туреччиною з одного боку та членами ЄС Грецією і Кіпром з іншого також ризикують розпалити напруженість між Анкарою та всім блоком. Це теж може бути передумовою для ще однієї спроби Ердогана збільшити потік біженців та мігрантів до Європи і може розпалити військову напруженість, якщо Туреччина відновить розвідку вуглеводнів у спірних водах.

Джерело

 

Читайте также  Внаслідок обстрілу на дитячому майданчику у Снігурівці загинув 4-річний хлопчик та його батько, - ЗМІ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *