СУСПІЛЬСТВО

В СБУ знову звернулися щодо Фаріон: цього разу – з приводу кримського студента, який її підтримав

Сьогодні стало відомо, що ФСБ у Криму затримала студента, який кілька днів тому підтримав у мовному скандалі філологиню Ірину Фаріон, а та опублікувала цей лист у себе в соцмережах, не приховавши ім’я хлопця.

На інцидент відреагував уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубинець. Він зазначив, що вже звернувся до СБУ з відповідним зверненням, адже Фаріон не лише скоїла кримінальне правопорушення, а й підіграла окупантам.

Лубинець наголосив, що не секрет, що окупаційна адміністрація в Криму чинить тиск на проукраїнськи налаштованих громадян. Про це повідомляють щоразу і правозахисники, і медіа.

«Народний депутат ВРУ сьомого скликання має знати про важливість захисту персональних даних. Однак ця людина публічно надала прізвище, ім’я, місце навчання хлопця, що дозволило росіянам ідентифікувати цього студента, — наголосив Лубинець. — Однак це (інформація про утиски – прим. ред.) не зупинило Фаріон в умовах воєнного стану розголосити персональні дані хлопця. А це може мати і вже має наслідки. Це не тільки втручання у приватне життя особи, а й спровокована загроза особистої безпеки та життя студента». 

Омбудсмен підкреслив, що ніхто не повинен нехтувати безпекою інших громадян.

Ексдепутатка Ірина Фаріон потрапила в черговий скандал, який стосується мовного питання. В одному із шоу на YouTube, а потім і в своїх соцмережах вона заявила, що не може назвати українцями російськомовних військових, які сьогодні захищають Україну. Ці слова стосувалися насамперед бійців легендарного батальйону «Азов», яких згодом Фаріон назвала ще й «москворотією» та «біосміттям». Як наслідок, її перевіркою вже зайнялися Нацполіція, СБУ та Нацрада з питань телебачення та радіомовлення.

Фаріон – українська філологиня, а також громадська і політична діячка. Вона є членом політради партії «Свобода» та колишнім членом Комуністичної партії. За час повномасштабного вторгнення вже кілька разів потрапляла у скандальні ситуації, спричинені, зокрема, мовним питанням та жорсткою критикою російськомовних українців.

Читайте также  Южноукраїнськ - Ольга АНДРЄЄВА - "ПРАЦЮВАТИ В ІНТЕРЕСАХ УСІЄЇ ГРОМАДИ ОТГ"

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *