ПОЛІТИКА

Війна Вірменії з Азербайджаном може розпочатися «наприкінці тижня», — Пашинян

Азербайджан вимагає від Вірменії залишити територію чотирьох сіл у прикордонній зоні: Баганіс Айрим, Ашаги Аскіпара, Хейрімли та Гізілгаджили. Якщо Єреван відмовиться, до кінця тижня між країнами розпочнеться війна.

Про це 19 березня заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

Йдеться про населені пункти, розташовані на кордоні Тавушської області Вірменії та Газахського району Азербайджану. Вірменський лідер зустрівся з жителями цих сіл і під час спілкування пояснив їм, що влада Вірменії змушена піти на коригування державного кордону в прикордонних районах Тавушської області, щоб уникнути нового збройного конфлікту.

«Тепер ми можемо піти звідси або підемо і скажемо (Азербайджану), що ні, нічого не збираємося робити. Це означає, що наприкінці тижня почнеться війна», — заявив Пашинян.

Прем’єр-міністр додав, що знає, яким буде кінець цієї війни, тому він озвучив свої здогадки. За його словами, після чергового збройного зіткнення місцеві жителі запитають його, чому він, володіючи інформацією про загрозу початку бойових дій, не попередив їх заздалегідь.

Ситуація на кордоні Вірменії

Раніше Пашинян заявив, що між Єреваном і Баку почалася активна фаза делімітації та демаркації кордону. Водночас політик додав, що необхідно уточнити, де фактично проходить кордон Вірменії. Баку назвав чотири проблемні села, а Єреван, зі свого боку, – 31 населений пункт.

Тим часом вірменська опозиція вважає неприпустимою передачу анклавів Азербайджану, оскільки через один із колишніх азербайджанських анклавів проходить дорога, що зв’язує Вірменію з Іраном. Також під контролем Баку опиняться газопровід і дорога в Тавушській області, що йде з Грузії. Крім того, є побоювання, що позиції азербайджанських військових будуть розміщені в тилу вірменської армії.
Читайте также  РФ охопила шпигунською мережею майже всі регіони України, - полковник ЗСУ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *