СУСПІЛЬСТВО

Вознесенський район «зупинив ворога» та відновлює зруйновані мости і школи

У перші дні та тижні війни у ​​Вознесенському районі постраждали багато серйозних інфраструктурних об’єктів, що фактично «відрізало» південну частину України. Про роботи з відновлення розповіла на брифінгу у вівторок, 7 листопада, виконувачка функцій та повноважень Вознесенської районної військової адміністрації Антоніна Шарата.

— На території нашого району на початку повномасштабного вторгнення російських військ велись активні бойові дії у п’яти територіальних громадах. Вознесенщина зупинила ворога, про це багато було сказано. Але й втрати у нас досить серйозні. На сьогодні до реєстру пошкодженого майна внесено 493 пошкоджені об’єкти. Це переважно житловий сектор, багатоповерхівки. Одна – повністю зруйнована та підлягає демонтажу, громадян звідти буде виселено. Є об’єкти соціальної сфери — і школи, і дитсадки, і заклади охорони здоров’я. Також було пошкоджено транспортну інфраструктуру: три мости було повністю зруйновано і один частково пошкоджено. І коли зруйнували автомобільний міст на дорозі Н-24, порушилося сполучення і в самому місті, і логістичні шляхи — Миколаївщина була частково відрізана від центру України, тому постало питання спорудження тимчасового переїзду. Тоді у співпраці бізнесу та всіх гілок влади спорудили тимчасову переправу — насип, як ми її називаємо. Жодних бюджетних коштів на неї витрачено не було, все це кошти нашого відповідального бізнесу. Понад 10 млн гривень інвестовано в цей об’єкт, завдяки чому ми поєднали дві частини міста, і вся область, вся Україна має можливість користуватися цією дорогою. Щодо самого автомобільного мосту, роботи там проводяться згідно з планом, уже є понад 50% готовності. Залізничний міст, який також було пошкоджено, вже повністю відновили. Щодо іншого мосту через річку Південний Буг проходять тендерні процедури. Залишається ще один міст, у селі Воронівка. Але там є нюанси у правових документах, у праві власності. Тож, це в нас у перспективі, — розповіла Антоніна Шарата.

Наразі у районному центрі йде відновлення фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейном, який також було пошкоджено. Міська влада на це виділила понад 2 млн гривень. Школи та дитячі садки відновлено вже практично повністю. Вони були пошкоджені, зокрема, у Бузькій та Олександрівській громадах.

Читайте также  ВСУ отошли от Попасной на более укрепленные позиции, – глава Луганской ОВА

Щодо житлового сектору – відновлено вісім багатоповерхівок. 146 громадян звернулися по компенсацію за програмою «ЄВідновлення», 140 заявок розглянула міська рада, 127 міськвиконком уже затвердив. Узгоджено виплати на суму 8,5 млн грн.

Йде ремонт протирадіаційного укриття та капітальний ремонт операційного блоку у Вознесенській районній лікарні. Обидва проєкти реалізуються на умовах співфінансування з Державного та місцевого бюджетів.

– Цього року вперше виділено субвенцію на ремонт укриттів у закладах освіти. Олександрівська громада одна з перших подалася на конкурсний відбір та отримала 22 млн гривень з Державного бюджету, інвестує також частину своїх коштів на умовах співфінансування. І зараз тривають роботи з будівництва нового укриття в Олександрівському ліцеї. Загальна вартість проєкту – 37 млн ​​гривень, — розказала в. о. голови РВА.

Загалом станом на 1 листопада на ремонт та упорядкування укриттів було направлено 53 млн грн. У районі на сьогоднішній день налічується 209 захисних споруд. У закладах освіти приведено до ладу 114 найпростіших укриттів, що дало можливість запровадити очну та змішану форми навчання. 83% навчальних закладів здійснюють навчальний процес у такому форматі, решта працюють дистанційно.

— З початку року 26 укриттів відремонтовано та п’ять – зараз у роботі. Ми з громадами працюємо над поповненням переліку проєктно-кошторисних документів, під які можна було б залучити кошти як бюджету, так і донорів, та забезпечити створення безпечних умов для нашого підростаючого покоління, — повідомила Антоніна Шарата.

У доманівській поліклініці триває капітальний ремонт даху, вартість якого становить 7 млн грн. Вознесенськ реалізує проєкт будівництва сонячних батарей для свого комунального підприємства, відповідального за водопостачання, щоб воно було більш незалежним. Ці проєкти реалізуються місцевою владою за програмою, заснованою урядами Німеччини та Швейцарії.

У планах на наступний рік – відновлення повністю зруйнованого пункту здоров’я в селі Ракове. Вознесенська міськрада на ці цілі вже виділила 1 млн грн, йде проєктування. Поки що медичні послуги в цьому населеному пункті надаються у тимчасово встановленій модульній споруді.

Читайте также  Южноукраїнськ. ПРО ПОГІРШЕННЯ ПОГОДНИХ УМОВ (ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ)

Найбільші ушкодження внаслідок війни отримали Вознесенська, Бузька, Дорошівська, Прибужанівська та Олександрівська громади.

Вознесенський район знаходиться у центрі області, налічує 13 територіальних громад. Утворений за рахунок п’яти районів та частини колишнього Арбузинського району. До складу входять дві міські, п’ять селищних та шість сільських рад.

На початку війни населення району складало 177 тис. жителів. Район прийняв значну кількість внутрішньо переміщених осіб. У грудні 2022 року їх налічувалося понад 21 тис. На 1 листопада 2023 року на обліку перебувають 17,3 тис. переселенців.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *