ЕКОНОМІКА

Виплати переселенцям з 1 листопада: на які чекати зміни

З 1 листопада внутрішні переселенці за новими правилами оформлятимуть виплати від держави. Зміни стосуються тих людей, які хочуть оформити виплати вперше. У Мінреінтеграції тим часом повідомили ще деякі подробиці про нові правила, пише Фокус .

«Для оформлення виплат ВПО з сьогоднішнього дня має звертатися одна людина від усієї сім’ї, а не кожен член сім’ї окремо», — йдеться у повідомленні.

Тож допомога призначатиметься на кожного члена сім’ї, відомості про якого є в Єдиній інформаційній базі даних про вимушених переміщених осіб. Як зазначають у відомстві, йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання. Розмір виплат наступний

  • 3 тисячі гривень платять особам з інвалідністю та дітям;
  • 2 тисячі гривень — усім іншим внутрішнім переселенцям.

У Мінреінтеграції також нагадали, що нововведення передбачені Постановою КМУ від 31 липня 2023 року № 789.

«У разі запитань щодо цих виплат звертайтеся до міністерства на цілодобову гарячу лінію за коротким номером: 15-48 або на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО за номером: (066) 813-62-39», — додали у відомстві.

Соціальні виплати для ВПО: скільки людей отримують допомогу

За весь час повномасштабної війни державну допомогу як внутрішньо переміщені особи отримали понад 5 мільйонів осіб. Наразі допомогою від держави користуються майже 2,5 мільйона осіб.

«Це одна з найбільших програм Мінсоцу. У 2023-му на допомогу ВПО передбачено 57 мільярдів гривень. На наступний рік орієнтовно така ж сума. Це дуже багато», — розповідала 17 жовтня міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Вона пояснила, що за допомогою такої фінансової підтримки український уряд намагається допомогти людям якомога швидше звикнути до умов на нових територіях. Так, у людини, яка через війну покинула рідну домівку та переїхала на нове місце проживання, є пів року для того, щоб знайти роботу та облаштувати побут. Однак у багатьох людей статут ВПО вже понад десять років.

Читайте также  Многие улицы в центре Николаева затянуты дымом — горожане переходят на отопление дровами

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *