Вигул собаки та кримінальна відповідальність за нього

Хоча б раз у житті – та було. Вкусить собака. Комусь пощастило більше – легенько хапане зубами і майже не має сліду, а комусь – менше.. Там вже і лікарі, і операції, і таке інше. Як карає власників за неправильний вигул собак закон, а також яка відповідальність передбачена за порушення інших правил утримання собак і шкоду, заподіяну здоров’ю та майну громадян собакою?

Згідно зі ст. 154 КУпАП за порушення правил утримання тварин для громадян передбачений штраф в розмірі від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів (від 51 грн. до 85 грн.). При повторному порушенні правил утримання тварин передбачений штраф від 51 грн. до 85 грн. і конфіскація собаки.

Адміністративна відповідальність за ст. 154 КУпАП настає за вигул собаки без ошийника і намордника, залишення собаки без нагляду, вигул собаки в стані алкогольного сп’яніння, напад собаки на людину, якщо людині не нанесені рани чи немає пошкоджень одягу.

Якщо напад собаки завдав шкоди, небезпечної для здоров’я, рана від укусів носить рваний характер, рани нанесені собакою привели до «летального» результату, можливе притягнення власника собаки до кримінальної відповідальності.

Згідно зі статтею 128 КК України необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років.

Ступінь тілесних ушкоджень визначається судово-медичною експертизою.

У разі смерті потерпілого від собаки для власника тварини настає кримінальна відповідальність, передбачена статтею 119 КК України «Вбивство через необережність». Зі цією статтею власнику собаки загрожує обмеження або позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Читайте также  Рада отменяет неприкосновенность народных депутатов. Прямая трансляция

Також, на підставі статті 12 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує:

🔹 за порваний одяг, взуття, головні убори, сумки — в розмірі повної вартості завданих збитків, які можуть бути доведені чеками, товарознавчою експертизою, що регламентується статтями 22, 1166 ЦК України;
🔸 за шкоду здоров’ю — нанесення ран, переломи, зламані щелепи, зуби при падінні в розмірі повної вартості лікування, в тому числі за проведення операцій, санаторно-курортного лікування, протезування, — вартість медикаментів, в тому числі щеплення, що регулюється статтями 1195-1199 ЦК України;
🔹 моральна шкода від пережитих страждань, больових відчуттів, страху перед тваринами, наявності шрамів від укусів, які псують зовнішній вигляд. Сума компенсації моральної шкоди визначається постраждалим. Підстави для стягнення моральної шкоди передбачені статтями 23,1167,1168 ГК України.

❗️ У разі відмови власника відшкодувати збиток в добровільному порядку необхідно звертатися з позовом до суду. Збиток, заподіяний бездомними тваринами, повинен відшкодовуватися органами місцевого самоврядування населеного пункту, в якому було заподіяно шкоду.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *