ЕКОНОМІКА

Бідних в Україні побільшає, — прогноз Світового банку

Пенсійний фонд України нещодавно опублікував статистичні дані, які спеціалісти брали за основу, аналізуючи розміри пенсій в Україні.
Вивчаючи ситуацію, де живуть найбагатші та найбідніші пенсіонери України, брали до уваги, що на 1 січня 2023 року середня пенсія становила 4622,59 гривні. Рік тому вона становила 3991,53 гривні, тобто середній розмір пенсії зріс на 16%.

Статистика показує, що найвищі пенсії отримують мешканці Києва та східних регіонів нашої країни, а найменші пенсії одержують мешканці заходу.

Повертаючись до розміру пенсій, треба сказати про те, що хоч вони й зростають, інфляція все зводить нанівець. При цьому важливо розуміти, що середня цифра не дає чіткої картини, адже один пенсіонер може отримувати 2 тисячі гривень, інший – 4 тисячі гривень, а третій – 7 тисяч гривень.

Внаслідок повномасштабної війни рівень бідності в нашій країні зріс у 10 разів. Станом на 2022 майже чверть населення опинилася на рівні бідності.

Якщо війна затягнеться, до кінця цього року кількість бідних може зрости до 55%. Таку оцінку ситуації дає Світовий банк.

Нагадаємо, що, за міжнародними стандартами, найбіднішими вважаються люди, які виживають за день на суму менше 5,5 доларів США (200 гривень).

Середній розмір пенсії в Україні дорівнює 4539,36 гривні, або 124 долари м  США. З таким доходом пенсіонер може витрачати на день 4 долари (147 гривень).

Мінімальна пенсія встановлена ​​на рівні 2093 гривні , або 57 доларів США. Тобто за такого доходу на день можна витратити лише 1,9 долара (70 гривень).

napensii.ua

Читайте также  В обменниках подорожали доллар и евро

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *