ПОЛІТИКА

Блокада польського кордону: які продукти можуть подорожчати в Україні

Блокада польського кордону триває вже кілька місяців, і за цей час Україна втратила у митних платежах близько 8 мільярдів гривень. Бізнес зазнав фінансових втрат на понад 1,5 мільярда євро. А ще ця блокада впливає на споживчі ціни на деякі продукти, бо в Україну з-за кордону везуть багато товарів, у тому числі з Польщі.

Що може подорожчати в Україні через те, що фури місяцями стоять на кордоні, пише РБК-Україна (проєкт Styler) із посиланням на коментар першого віцепрезидента Торгово-промислової палати України Михайла Непрана в ефірі «Перший Захід».

Експерт наголошує, що, незважаючи на військові обставини, економічна ситуація в Україні не така критична. Під час Другої світової війни в ​​багатьох країнах встановлювалися карткові обмеження на основні продукти харчування та бензин, а в Україні такого не відбувається – всі необхідні товари доступні у достатній кількості.

Михайло Непран поспілкувався з підприємцями та дійшов висновку, що немає причин для песимістичних прогнозів на найближчі 2-3 місяці. Найближчим часом дефіцит певних товарів не очікується.

Однак блокування кордону може призвести до незначного підвищення цін на свіжі овочі, що ввозяться з Європи через Румунію. Тим більше, що на кордоні частково пропускають машини, які везуть товари, що швидко псуються. Якщо їх завозитимуть іншою дорогою, то це вийде трохи дорожче.

Крім того, очікується підвищення цін на елітні вина, коньяки, сири, бакалію, оливкову олію, рибу та морепродукти – це не вироблені в Україні товари – в середньому на 5-8%.

Багато овочів вирощуються в Україні, особливо ті, що входять у стандартний набір для борщу. Вони не сильно дорожчатимуть. Тому підвищення цін на імпортні товари не буде дуже відчутним для населення.

Читайте также  Суд признал символику СС Галичина ненацистской

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *