ТЕХНОЛОГІЇ

Астрономи розповіли, скільки триває рік на різних планетах

Найкоротший рік у Сонячній системі за Меркурієм. Він триває 88 земних днів. Найдовший – у Нептуна – 165 земних років.

Планети Сонячної системи перебувають у постійному русі своїми орбітами і обертання навколо осей. Усі планети обертаються навколо Сонця. Але час, необхідний одного оберту навколо нашої центральної зірки, різне, пише  Astronomy . Деяким планетам для цього потрібні дні, а деяким століттям.

Як довго триває рік на кожній із планет у земних днях:

  • Меркурій – 88 дні; 
  • Венера – 225 днів;
  • Земля – 365 днів;
  • Марс – 687 днів;
  • Юпітер – 4331 день або 12 земних років.
  • Сатурн – 10747 днів або 29,4 роки.
  • Уран – 30 589 днів або 84 роки.
  • Нептун – 59 800 днів або 165 років.

Роки інших планетах вимірюються тропічним роком Землі, який триває близько 365 сонячних днів; один сонячний день — це час, за який наша планета обертається повністю навколо своєї осі, що вимірюється положенням Сонця над цією точкою. Рік вимірюється тим, скільки часу потрібно планеті на оборот навколо Сонця, а один повний оборот так і називається оборотом.

Всі планети та інші небесні тіла Сонячної системи також роблять це, але з різною швидкістю. Газові гіганти Юпітер та Сатурн, а також крижані гіганти Уран та Нептун обертаються швидше, ніж планети земної групи, такі як Земля, Марс, Венера та Меркурій. Швидкість обертання кожної планети, частково залежить від того, як вона сформувалася з протопланетного диска, що оточує Сонце. Але чому швидкість обертання планет-гігантів настільки вища, вчені поки що не змогли з’ясувати.

Третій закон руху Кеплера пояснює, що час, необхідний планеті скоєння обороту, пов’язані з її відстанню від Сонця. Планети, що знаходяться далі від нього, повинні проходити довші шляхи, оскільки вони обертаються орбітою і рухаються повільніше, оскільки гравітаційний вплив Сонця зменшується з відстанню. І навпаки, планети, розташовані ближче до Сонця, рухаються швидше та відчувають більший гравітаційний вплив з боку нашої зірки.

Читайте также  Украинские ученые спрогнозировали дату, когда эпидемия коронавируса в стране пойдет на спад

Наприклад, Меркурій, найближча до Сонця планета, здійснює повний обіг за 88 днів. Найдальша від Сонця планета, Нептун, здійснює один оберт навколо Сонця за 165 років.

Планети також не рухаються з постійною швидкістю по всій своїй орбіті. Це з тим, що орбіти планет не ідеально круглі, а трохи еліптичні. Другий закон руху Кеплера говорить, що коли планета знаходиться ближче до Сонця на своїй орбіті, вона рухається швидше, ніж коли вона знаходиться далі від Сонця.

Меркурій обертається навколо своєї осі дуже повільно і здійснює один оберт за 59 земних днів. Однак його орбіта довкола Сонця швидше порівняно з іншими планетами. Меркурій робить оберт навколо Сонця кожні 88 земних днів. Але здається, що Сонце дивно рухається небом Меркурія, оскільки швидкість планети змінюється залежно від цього, де вона перебуває у своїй еліптичної орбіті навколо Сонця. Отже, один сонячний день або повний цикл день-ніч займає на Меркурії близько 176 земних днів.

Венері — найгарячіша планета Сонячної системи потребує близько 225 днів, щоб зробити один оберт навколо Сонця. Венера обертається дуже повільно і, здається, обертається ретроградно або за годинниковою стрілкою — на відміну від більшості планет, які обертаються проти годинникової стрілки або вперед, у тому напрямку, в якому вони рухаються по своїх орбітах. Венері потрібно 243 земні дні, щоб зробити один оберт навколо своєї осі.

Землі потрібно рівно 365,25 днів, щоб зробити один повний оберт навколо Сонця. Земля обертається навколо осі кожні 23,9 години.

Один рік на Марсі дорівнює 687 земним дням або 188 років. На Марсі сонячні дні називаються солами, а рік також дорівнює 669,6 соля. Обертання Марса аналогічне обертанню Землі і здійснює один оборот кожні 24,6 години.

Читайте также  Мобильные операторы вскоре откажутся от безлимитного интернета - эксперт

На Юпітері дуже короткі дні. Планеті потрібно трохи менше 10 годин, щоб зробити один оборот. Однак через віддаленість Юпітеру потрібно 12 земних років, щоби пройти один юпітеріанський рік. Світла Сонця, щоб досягти Юпітера, потрібно близько 43 хвилин, а сонячному світлу, щоб досягти Землі — всього 8 хвилин.

Відразу за Юпітером з другим найкоротшим днем ​​знаходиться Сатурн, який здійснює оборот кожні 10,7 земних годин. Сатурн здійснює одну подорож навколо Сонця кожні 10756 днів або 29,4 року. Через нахил осі Сатурна на 26,7 ° кут, під яким ми спостерігаємо кільця Сатурна, з часом змінюється.

Один рік на планеті Уран може тривати ціле життя! Урану потрібно близько 84 земних років, щоб зробити повний оберт навколо Сонця. Проте один день на планеті проходить лише за 17,2 години. Як і Венера, Уран обертається ретроградно чи проти годинникової стрілки. 

Один день на Нептуні займає близько 16 земних годин. Його подорож навколо Сонця триває трохи більше ніж 165 земних років або 59 800 земних днів. Вісь Нептуна нахилена під кутом 28,3 °, тому на ньому спостерігаються пори року. Однак через те, що рік такий довгий, кожен із чотирьох сезонів триває понад 40 років.

Плутон вважався дев’ятою планетою Сонячної системи протягом 76 років, з 1930 до 2006 року. У 2006 році Міжнародна астрономічна спілка рекласифікувала Плутон як карликову планету. Усього зараз існує п’ять визнаних карликових планет. Один рік на Плутоні дорівнює 248 земним рокам, а доба триває 153,3 земних годин (трохи більше 6 земних діб).

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *