У віці 98 років помер французький модельєр П’єр Карден

Помер французький модельєр П’єр Карден — йому було 98 років. Він був одним із першовідкривачів стилю «унісекс».


Про це повідомляє AFP з посиланням на сім’ю модельєра.

Він помер вранці 29 грудня в госпіталі, розташованому в паризькому передмісті Нейї-сюр-Сен на захід від столиці Франції. Причина смерті не уточнюється.

Чим він запам’ятався світові? 

Карден народився в 1922 році поблизу Венеції. Виріс у Франції, а здобував освіту архітектора у Парижі. Однак згодом Карден розпочав свою діяльність модельєра та кутюр’є.

Він попрацював з модельєрами Жаном Пакеном і Ельзою Скіапареллі, а у 1947 році очолював ательє моди «Крістьян Діор». У 1950 році Карден заснував дім моди «П’єр Карден», а у 1953-му — впровадив швацьке мистецтво високої якості «от кутюр». Почав продавати сукні та парфуми за нижчими цінами.

Карден є одним із першовідкривачів стилю «унісекс». Моделі П’єра Кардена принципово відрізнялися від панівного у той час стилю «нью-лук».

Модельєр запатентував понад 500 своїх винаходів. У вересні 2009 року його оголосили послом доброї волі Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН. П’єр Карден — власник численної нерухомості навколо Єлисейського палацу в VIII окрузі Парижа.

Карден використовував своє ім’я як бренд. У нього була власна лінія парфумерії та косметики Pierre Cardin. У 2011 році модельєр спробував продати свій бізнес за €1 млрд, але покупця так і не знайшов.

Крім того, Карден розробляв дизайн інтер’єрів автівок. Зокрема, він співпрацював з American Motors Corporation.

Источник

 

Читайте также  Побутовим споживачам, які проживають в радіусі 30 км від АЕС, хочуть скасувати знижений тариф на електроенергію

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *