Судова реформа України змінює не тільки країну, але й самих суддів.

« Лише завдяки нашому менталітету частина суддів,  яка залишилася, намагається реально виконувати свою роботу.  Судді знають,  хто,  як не вони, повинні чинити справжнє правосуддя, бути гідним прикладом та показати Україну на гідному високопрофесійному рівні »

  
ЦІКАВО,а які вони _ Суди та #СУДДІ Миколаївської області ?

 

Реформа в якийсь мірі відсіяла ряд суддів,  створивши тим самим велику кількість справ, які неможливо розглянути навіть при 24-часовому графіку роботи.  Як висновок,  ми бачимо наспіх розглянуті справи,  частину з яких відправляють на доопрацювання, а більшу частину закривають аби скоріше перейти до наступних.

 

Внаслідок того,  що при реформуванні окремих галузей не створено було основи, тому й у судової реформи виникають труднощі.

 

  У м. Миколаєві вже проходили ряд заходів , які сприяли зближенню та відкритості Миколаївських суддів.

  

   Населення України почало більше довіряти судам та суддям – опитування USAID


ЦІКАВО,а які вони _ Суди та СУДДІ Миколаївської області, безпосередньо Жовтневий районний суд Миколаївської області ?


Загалом, судді були ввічливими та коректними, рівень професійної кваліфікації суддів був належним, добре організована робота апарату суду, умови проведення засідання були комфортними ,як результат — відсутні вимоги хабарів та буд-яких неофіційних платежів.
Суддя-спікер ( #ГЛУБОЧЕНКО С.М) зазначив, що:

     «Головний меседж проведення кваліфікаційного оцінювання суддів – це відновлення довіри громадян до правосуддя».
Кожен день насичен різними справами – Потрібно завжди мати гарний вигляд, рівноважний емоційний стан та гарне самопочуття »
Для цього Судді підвищують рівень кваліфікації
,а саме відвідують багато семінарів, на-приклад на тему: “Психопедагогічні техніки розвитку навичок саморегуляції і профілактики емоційного вигорання у професійній діяльності суддів”, в якому взяли участь судді Глубоченко Сергій Михайлович і Полішко Вікторія Василівна.
Тому ми повинні бути Доброзичливими, Толерантними до судової гілки!
Їх праця дуже важлива, бо від прийнятого рішення залежить доля багатьох українців)
Наша з вами задача складається з налагодження дружнього діалогу, довіри)
При прийнятті правомірного рішення судді мають відчувати безпеку!
Якісні показники діяльності Жовтневий районний суд Миколаївської області тільки зростають кожного року)
Українське суспільство, зокрема Миколаївська область, в результаті прозорої та протикорупційної діяльності суддів Жовтневий районний суд Миколаївської області отримало відкритість суддівської ланки, отримання довіри від громадян)
Жовтневий районний суд Миколаївської області нагороджено Подякою за участь у щорічному всеукраїнському опитуванні працівників та працівниць суддів України «Медіавідкритість судів України- 2018» в межах проекту «Відкритість суді для ЗМІ та громадськості як запорука верховенства права» Громадської організації «Вектор прав людини» за підтримки Ради суддів України та програми МАТРА (Посольство Королівства Нідерландів в Україні).


Завдяки багатоплідній роботі суддів Жовтневий районний суд Миколаївської області відновлюється ДОВІРА, саме Голові суду — Козаченко Роману Вікторовичу
Суддям — Семеновій Людмилі Михайлівні
Сауковій Ангеліні Анатоліївні
Полішко Вікторії Василівні
Більш привернемо увагу до #ГЛУБОЧЕНКО Сергія Михайловича,суддя-спікер, за його активність, чесність,неупередженність , прозоре слухання справ та #Протикорупційнужиттєвупозицію)
Керівнику апарату суду — Соколова Наталя Миколаївна
Заступнику керівника апарату суду — Федоровська Любов Андріївна
Помічники, секретарі суд.засідань – Арнаута.Є.В, Оселедченко Д.В та інші)))

Читайте также  В Украине отменили справку о составе семьи, – Минцифры


Довіра українців, які були учасниками судових засідань, у 2018 році збільшилась у два рази у порівнянні з минулим роком – до 34%. Цей показник вдвічі перевищує рівень довіри населення, що дізнаються про роботу суддів з новин.


Як повідомляє USAID, довіра населення, яке основну частину інформації щодо судової реформи та судів бере з телебачення (90%), за останні чотири роки збільшилась у 3,2 раза. Так, у 2015 році вона становила 5% та протягом чотирьох років мала тенденцію до збільшення і у 2018 році становить 16%, а за показником «євробарометр» 20%.


Було створено та оприлюднено Пам’ятку для представників засобів масової інформації та громадських організацій
За ініціативи Комунікаційного комітету системи правосуддя при підтримці Українсько-канадського проекту підтримки судової реформи в Україні створено єдину інтерактивну Пам’ятку для представників засобів масової інформації та громадських організацій.
Документ підготовлений членами ініціативної групи прес-секретарів судів, опрацьований робочою групою Комунікаційного комітету системи правосуддя та затверджений Комунікаційним комітетом системи правосуддя.
Документ пройшов публічне обговорення за участю представників засобів масової інформації, громадських організацій, експертів.
Пам’ятка містить загальні правила поведінки в залі судового засідання під час відкритих і закритих судових процесів з розгляду цивільних, адміністративних, господарських, кримінальних справ, справ про адміністративні правопорушення, а також під час розгляду резонансних та суспільно важливих справ.
Зокрема, у документі вказується про можливість фіксування судового процесу технічними засобами, а саме проведення фото- та відеозйомки, організації онлайн-трансляції, аудіозапису тощо, що дасть змогу громадянам та журналістам спланувати свою діяльність, заощадити час та організувати оперативне висвітлення потрібної події.
Також документ містить відповідні застереження та інформацію про можливі види відповідальності за неналежну поведінку в суді.
Пам’ятка є в інтерактивному доступі для усіх користувачів на офіційному сайті Жовтневого районного суду Миколаївської області веб-порталу «Судова влада України» у розділі «Прес-центр».
Джерело: Судова влада


За час існування Жовтневий районний суд Миколаївської області 7 суддів стали суддями апеляційного суду Миколаївської області)
Судді плідно досліджують справи- тим самим відновлючи ДОВІРУ громадян до системи правосуддя в цілому)
Довіра українців, які були учасниками судових засідань, у 2018 році збільшилась у два рази у порівнянні з минулим роком – до 34%. Цей показник вдвічі перевищує рівень довіри населення, що дізнаються про роботу суддів з новин.


Як повідомляє USAID, довіра населення, яке основну частину інформації щодо судової реформи та судів бере з телебачення (90%), за останні чотири роки збільшилась у 3,2 раза. Так, у 2015 році вона становила 5% та протягом чотирьох років мала тенденцію до збільшення і у 2018 році становить 16%, а за показником «євробарометр» 20%.

Читайте также  Умерла певица Валентина Легкоступова

Колектив суду дружній, відвертий, злагоджений – саме тому атмосфера у суді комфортна)


#Жовтневийрайоннийсуд Миколаївської області має послужити прикладом,що Україна це ДЕРЖАВА з гідною, відкритою судовою системою!


Ще раз ДЯКУЄМО усьому колективу Жовтневий районний суд Миколаївської області за їх Працю ! )

 

 

  Саме в рамках проекту «ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ГРОМАДСЬКОСТІ ЩОДО СТАНУ ТА ХОДУ СУДОВОЇ РЕФОРМИ НА МІСЦЕВОМУ ТА НАЦІОНАЛЬНОМУ РІВНЯХ», що виконує ВГО «Комітет виборців України», в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» відбувався ряд зустрічей в режимі « Не Формат «

Представники судів під час цих днів розповідали, як впроваджується судова реформа в нашій області.

Під час всього часу захід модерував юрист Миколаївського КВУ — Костянтин Дворцов.

На прес-завтраку з суддею-спікером Центрального суду міста Миколаєва Іваном Івановичем Дирком присутні почули багато цікавого. 

 Були запрошені й експерти,  громадські діячі,представники від незалежних ГО, в тому числі й наша « НеZалежна Платформа Миколаївщини «  журналісти,  юристи, які вступали у дискусію з суддею з приводу  судової реформи,  психологічних аспектів та труднощів роботи суддею,  почули про реалії реалізації судової реформи на місцях. 

Дуже гарно,  що відбувався такий зворотній зв’язок між спікером та присутнім учасниками,  це додавало прес-сніданку ще більш продуктивного окрасу.

Далі пройшла зустріч з заступником Голови Миколаївського окружного адміністративного суду Володимиром Вікторовичем Белоносенко.

Перед тим як стати суддею Володимир Вікторович пропрацював 11 років в прокуратурі. І на питання журналістів, ким йому більше подобається працювати, відповів: «суддею». І пояснив свою позицію тим, що суддя набагато вільніше в своїх діях, ніж прокурор.

Белоносенко чесно розповів про етапи проходження кваліфікаційних випробувань. На першому етапі необхідно пройти тестування за фахом. Потім кандидатів очікує психологічне тестування і особисту співбесіду з психологом. На жаль, цей процес розтягнуто на кілька років. У цей проміжок часу суддя перебуває в підвішеному стані, його зарплата і зарплата його помічників значно менше.

Як позитивний момент Володимир Вікторович вказав хороше матеріальне постачання адміністративного суду. Ремонт у всіх приміщеннях робиться вчасно, кожен працівник забезпечений комп’ютерами та канцтоварами в належній мірі. Дуже неприємним фактом є положення, коли у судді закінчується термін повноважень. І тоді людина тривалий час не може здійснювати правосуддя, але справно отримує зарплату. А на його колег лягає величезне навантаження.

Читайте также  Минздрав готовится изменить условия карантина: Украину разделят на четыре зоны

Судді часто працюють в неповному складі, це не може не позначатися на терміни розгляду справ.

Велику увагу під час зустрічі було приділено питанню переходу суду на електронний варіант роботи. Це значно скорочує терміни розгляду справ, зменшує витрати на ведення справи. І в той же час серйозною загрозою є не тільки можливість хакерських атак, а й елементарне відключення світла. зустріч пройшла в теплій, дружній обстановці.

Белоносенко відповів навіть на питання про корпоративах. Виявляється судді відзначають тільки Новий рік, зі святкуванням якого вони об’єднують святкування Дня суду.

Цікаво було дізнатися, що багато нововведень в судову практику України не мають аналогів в інших країнах.

Таким чином, наша країна стала свого роду випробувальним полігоном для юристів усього світу. Дай Бог, щоб цей експеримент пройшов вдало.

Наступним кроком по відновленню довіри до суддів був  прес-сніданок з спікер-суддею Ленінського суду, який розповів про хід судової реформи на власному прикладі та суду, в якому він працює. Але, допитливі журналісти окрім банальних питань цікавилися труднощами, з якими стикається спікер, чи вистачає йому зарплатні та чи використовував він колись власні кошти для роботи. Здається, спікер-суддя розкрив таємницю , що судді- це не міфічні явища, а така ж людина.З метою забезпечення безпеки, впливу суспільства вони не мають право бути публічними.

На зустрічі були присутні відомі представники ряду інформаційних видань, також і від каналу ICTV( О.В.Горячева),модератор заходу та юрист – Константин Дворцов, Т.С.Локацкая(журналіст), Тетяна Макаронова ( журналіст), Н.М.Антоненко(параюрист,фрілансер),Д.С.Слободянюк( представник суспільної орг-ї ОО»ІОО Спілка Юристів України),В.О.Головченко( ЧесноФільтрСудЄксперт),В.О.Погромський( ЧДУ ім. Петра Могили), Анна Головченко( «Губернська Неділя»   

 

Під час активної співбесіди чималий акцент був зосереджений саме на відкритості і прозорості. Підіймали питання, чому до сих пір ніхто із суддів не виходить на прес-брифінг та не надає належну інформацію стосовно гучних справ.

Координатор проекту у Миколаєві зазначив важливість прозорого, публічного виступу для суддів або їх представників – треба мати прес-службу. Після цього, спікер промовив, що це входить в плани їх відділу, який буде комуніціювати з громадськістю та надавати чіткі відповіді щодо  справ.

Принаймні, завдяки спікеру-судді Дмитру Григоровичу Губницькому з Ленінського суду, ми на собі відчули покращення судової реформи – щирість, повагу та відкритість до журналістів, юристів та інших слухачів.

 

Саме в обличчі судової реформи риється повернення поваги та віри у суддів.

Лише від них залежить те, як швидко громадськість знову знайде віру у правомірність їх дій.

#РеальнаСудоваВладаМиколаїв та #ВикликиСьогоденняЖОВТНЕВИЙрайонийсуд
Інформує #UA#НеZалежнаПлатформаМиколаївщиниАнтоненко nadyaantn2@gmail.com

097-101-7589 #ВИКЛИКИСУСПІЛЬСТВУ

#КультурнаМедійнаОсвіта

Створюємо Прозору Миколаївщину Разом)

#ДемократичнаДержава

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *