Пріоритети МОЗ на 2021-2022 роки: чого очікують громадяни та медична спільнота?

ГО  #НеZалежнаПлатформаМиколаївщини мала змогу приймати участь в публічних обговореннях.

ПРО що Обговорювали ? Які Висновки ? ЦІКАВО ?

ПРО ! ! !

Реформу системи громадського здоров’я: прогрес реформи чи стагнація? Якій підхід МОЗ та потреби громадян у питанні протидії пандемії COVID-19? Про ці та інші питання  говорили під час  публічного обговорення.

Формат публічного обговорення передбачав презентації від експертів та включав модеровану дискусію в малих групах для напрацювання рекомендацій. Усі рекомендації були передані відповідальним органам влади.

Модератор: Андрій Скіпальський, голова правління ГО “Життя”

Вітальне слово було від:

— Денис Денисенко, виконавчий директор Коаліції РПР
— Ігор Іващенко, заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції
— Лада Булах, народна депутатка України, членкиня Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування

 —Галина #Скіпальська — директорка представництва HealthRight International в Україні, окрема подяка за актуальну інформаційну підтримку щодо залучення молоді до обговорень ) ) )

 

Висвітив позиції Міністерства охорони здоров’я

— Ігор Іващенко, заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції

Також були виступи експертів, висвітлення позицій від :

— Лада Булах, народна депутатка України, членкиня Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування
— Роман Родина, Генеральний директор ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”
— Михайло Довгопол, співзасновник та секретар Харківської експертної групи підтримки медичної реформи
— Євген Прилипко, Голова Експертної Громадської спілки “Форум трансформації охорони здоров’я”, консультант з планування госпітальних мереж, USAID Україна
— Лілія Олефір, виконавча директорка ГО “Життя”
  ) ) )

Далі почали напрацювання рекомендацій за темою публічного обговорення. Модерували координатори ВІ “Активна Громада”.

Як завжди відбулась презентація роботи в групах. Дискусія та відгуки учасників

Читайте также  #Халатність чи #Цілеспрямована дія проти Потерпілого?

Контактна особа: Юрій Микитюк, менеджер адвокації Коаліції РПР, yurii.mykytiuk@rpr.org.ua

Це публічне обговорення організовано Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ разом з Інститутом “Республіка” за сприяння Національного Демократичного Інституту та завдяки щедрій підтримці британського народу через Фонд розвитку ефективного врядування Сполученого Королівства.

 

 

Організатори заходу :  Реанімаційний Пакет Реформ — РПР и Активна Громада

Активна Громада

@inrespublica.org.ua
Всеукраїнська Ініціатива «Активна Громада» від Інституту «Республіка»

1997 р. Володимир Чемерис заснував організацію Інститут «Республіка».

У 2015 році, в рамках діяльності Інституту “Республіка”, Олександра Гліжинська занувала Всеукраїнську Ініциативу “Активна Громада”.

Ідея ініціативи полягала в тому, щоб дати громадянам України знання та навички для вирішення нагальних потреб їхніх населених пунктів та залучення їх до самоорганізації власних громад.

Уперше Ініціатива стартувала в грудні 2014-го року в пілотних населених пунктах Київської області – с. Тарасівка та м. Богуслав. З квітня 2015 року Ініціатива вже охопила 15 громадах з різних куточків України – 10 обласних центрів, 3 міста районного значення, 2 села, а також 2 міста у якості потенційних учасників Ініціативи. У 2017 році команда складалася з 24 представників у різних населених пунктах України.

Нині, у 2020 році, Активна Громада виросла до 71 громади. Ініціатива має стратегію розвитку до 2025 р., а також амбітну ціль — залучити до системної громадської активності 1% населення України.

Певний час Інститут існував як аналітичний центр, систематизуючи і аналізуючи поточну ситуацію в Україні, розробляв законодавчі ініціативи та пропозиції щодо стратегічного розвитку держави.

Історія діяльності:

2000-2001 рр. Інститут став базою для руху «Україна без Кучми», який був спрямований на відставку Президента України Леоніда Кучми. Акцію підтримали 24 політичні партії та громадські організації.

Читайте также  Судова реформа України змінює не тільки країну, але й самих суддів.

2001 р. Реалізовано правозахисний проект «Право проти зловживань владою» (захист громадянських прав молоді щодо вільного висловлення своїх поглядів та унеможливлення політичних репресій з боку влади).

2002 р. Реалізовано проект у межах Програми Freedom house “Партнерство за реформи в Україні”. Інститут Республіка став ініціатором створення першої в Україні Комісії з журналістської етики та загальнонаціональної журналістської організації – альтернативної Спілки журналістів України.

У 2004-му році Інститут стає одною з організацій-засновниць Української Гельсинської спілки з прав людини.

2005-го Інститут разом з іншими правозахисними організаціями вперше від громадського сектору розробив проект закону України «Про свободу мирних зібрань», який був внесений до Верховної Ради депутатом В. Мусіякою. Але Закон не було прийнято.

У 2006 – 2013 рр. Інститут Республіка активно захищає в українських та міжнародних судах права громадян на мирні зібрання. Також через суди домагається відміни декількох місцевих «положень про проведення мітингів та демонстрацій», які не відповідали законодавству.

2011-го року за ініціативою Інституту Республіка було створено коаліцію громадських організацій – Всеукраїнську ініціативу «За мирний протест».

2013 – 2014 рр.

ЄВРОМАЙДАН

Експерти і активісти Інституту Республіка брали безпосередню участь у подіях Євромайдану:

майже цілодобово відслідковували ситуацію по регіонах та надавали консультації, правову допомогу активістам. Більша частина координаторів Інституту Республіка брала участь у координаційних громадських радах майданів по Україні.

об’єднували громадські рухи та організації на Майдані для об’єднання зусиль та координації дій. Результатом стало створення Громадської Ради Майдану.

Проводили інформаційну та пропагандистську роботу розповідаючи правду про події на Євромайдані;

Надавали правові консультації громадянам;

Провели 11 тренінгів, 2 з’їзди Ініціативи «За мирний протест», 2 прес-конференції та стали спів організатором Форуму Євромайданів у Києві 1-2 лютого 2014 р.

Читайте также  УКРАИНА –НАЦИЯ ЛИДЕРОВ ! - Виолетта Антоненко.

2015 рік:

Розпочато Всеукраїнську ініциативу “Активна Громада”

 

#КультурнаМедійнаОсвіта

Реанімаційний Пакет Реформ — РПР


https://rpr.org.ua/

067 401 2048

Об’єднуємо зусилля для розробки та реалізації реформ в Україні

Реанімаційний Пакет Реформ – найбільша коаліція провідних громадських організацій України, які об’єдналися заради того, щоби просувати та імплементувати реформи.

РПР функціонує як координаційний центр для 80 неурядових організацій та 22 експертних груп, котрі розробляють, просувають і контролюють реалізацію реформ. І кількість ГО постійно збільшується.

Наше стратегічне завдання – консолідувати зусилля громадськості, зробити її суб’єктом творення політики, гарантувати якість пропонованих змін, просувати та контролювати імплементацію реформ, а також інформувати про ці трансформації українське суспільство та міжнародну спільноту.

Наша мета – зробити Україну державою, в якій:

— діє справедливе правосуддя, доброчесна економічна та політична конкуренція;

— немає можливостей для корупції та зловживань владою;

— кожен громадянин знає і може реалізувати свої права;

— влада, партії, медіа, неурядові організації – ефективні і підзвітні громадськості. 

Контактна особа: Юрій Микитюк, менеджер з адвокації РПР, +380993262977, yurii.mykytiuk@rpr.org.ua 

«Публічне обговорення «Пріоритети Міністерства охорони здоров’я України на 2021-2022 роки: чого очікують громадяни та медична спільнота?»».
platforma.reform@gmail.com

ДАЛІ БУДЕ . . .

#UA#НеZалежнаПлатформаМиколаївщиниАнтоненко

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *